Przed układaniem paneli należy pozwolić na zaaklimatyzowanie się paneli w pomieszczeniu, pozostawiając je w opakowaniach przez 2-3 dni w warunkach pokojowych (możliwe ustawienie w stosie „na krzyż”, temperatura 18°C do 20°C, wilgotność pomiędzy 40% i maks. 60%). Przed ułożeniem należy sprawdzić wszystkie elementy podłogi w celu wykluczenia ewentualnych wad. Nie należy układać elementów wykazujących widoczne wady przed ułożeniem. Dystrybutor wymieni te elementy na wolne od wad.

Właściwości i przygotowanie posadzki / powierzchni pod panele powierzchnia winna być zwięzła, czysta, równa i sucha (nadająca się do wykonania podłogi według DIN 18356, DIN 18365, DIN 18202). W przypadku nowych posadzek należy sprawdzić poziom wilgoci – nie powinien on przekraczać dla wylewki cementowej 1,8 CM% anhydrytowej lub anhydrytowej samopoziomującej 0,3 CM%. W przypadku układania systemu na podłożach mineralnych należy zastosować folię paroizolacyjną z PE o grubości minimalnej 0,2 mm. 4.3 Na podłożach graniczących z ziemią— np. niepodpiwniczone pomieszczenia, lub nad sklepieniami łukowymi, ewentualnie stropami nad niską piwnicą, należy zastosować grubszą warstwę paroizolacyjną o grubości minimum 1,2 mm (np. folia stawowa EPDM wolna od PVC). Folię paroizolacyjną w okolicy ścian należy ukształtować na kształt wanny (podniesienie brzegów o ok. 2 cm). Nakładające się krawędzie folii winny mieć szerokość co najmniej 10 cm i wymagają uszczelnienia odpowiednią taśmą klejącą.

WAŻNE! Paneli nie należy wbijać siłą! Korzystając z młotka gumowego do blokowania krawędzi należy postępować ostrożnie i nie dopuścić do uszkodzenia elementów / złącz podczas ich montażu. Przy ścianach oraz innych elementach zainstalowanych na stałe, jak schody, rury grzewcze itp. należy pozostawić wzdłuż obwodu tych elementów wolną przestrzeń o szerokości 15 mm – przestrzeń ta zapewnia możliwość swobodnego wydłużenia się elementów oraz dylatację. Pierwszy i ostatni szereg paneli winien mieć co najmniej 10 cm szerokości. - Przesunięcie fug poprzecznych winno wynosić co najmniej 40 cm.

 

  • W naszym salonie dostępnych jest około 70 dekorów "od ręki". Pozostałe około 300 dekorów podłóg jest dostępnych na zamówienie w rozsądnym terminie realizacji. Nasi producenci to: QUICK STEP, CLASSEN, EGGER. KRONOPOL, KRONOORGINAL.
  • Oferujemy szeroki wybór drzwi wewnętrznych znanych producentów DRE, POLSKONE, PORTA. Na ekspozycji zobaczycie Państwo dziesiątki dostępnych wzorów drzwi.
  • W naszym asortymencie oferujemy renomowane, profesjonalne drzwi zewnętrzne DELTA. Drzwi zewnętrzne- wejściowe tego producenta charakteryzują się niezwykłym designem oraz doskonałymi parametrami konstrukcyjnymi zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i przenikalności cieplnej.
  • W naszej ofercie znajdziecie Państwo również szeroki wybór listew przypodłogowych zarówno PVC jak i MDF w pełnej gamie kolorystycznej oferowanej przez producentów.
  • Zapraszamy do odwiedzin naszego salonu celu obejrzenia i dopasowania klamek zgodnie z designem drzwi oraz Państwa oczekiwaniami wizualnymi.