Układanie paneli na podłodze wyposażonej w wodne ogrzewanie podłogowe.

Przed umieszczeniem paneli na podłodze wyposażonej w wodne ogrzewanie podłogowe, należy bezwzględnie przeprowadzić wygrzewanie podłogi. Wygrzewanie spowoduje odparowanie zbędnej wilgoci do otoczenia zamiast bezpośrednio w podłogę. Jeśli jednak posadzka jest zbyt wilgotna to należy zastosować osuszacze kondensacyjne w celu wyciągnięcia nadmiaru wilgoci- Osuszacze wypożycz tutaj. Dla własnego bezpieczeństwa należy wykonać pomiar wilgotności posadzki przed ułożeniem podłogi. Prawidłowa wilgotność zapobiega wypaczeniom i rozwarstwieniom podłogi. Wielu producentów podłóg wymaga aby podłoga układana na suchej posadzce. Przekroczenie zaleceń producentów co do wilgotności ( do 2 %) skutkuje automatyczną utratą gwarancji! Na ogrzewanie podłogowe należy zastosować również folię paroizolacyjną z folii PE o grubości 0,2 mm.

System ogrzewania należy tak zaprojektować, aby zapewniał równomierne rozłożenie ciepła na całej powierzchni podłogi i aby temperatura generowana przez taki system nigdy nie przekraczała 27°C w żadnym fragmencie podłogi. Odnosi się to również do powierzchni pod dywanami, szafkami itp. Wymaga to samo-ograniczającego temperaturę, elektrycznego systemu ogrzewania podłogowego lub odpowiednio zaprojektowanego wodnego systemu takiego ogrzewania. Jeżeli jest zainstalowane ogrzewanie podłogowe, należy w każdym przypadku układać membranę przeciwwilgociową. Kiedy ciepło przenika przez podłogę drewnianą, wysycha ona bardziej niż zwykle, co może powodować powstanie niewielkich szpar podczas okresu grzewczego. Drewno bukowe i klonowe pracuje bardziej niż inne gatunki drewna i dlatego ich montaż nie jest polecany tam, gdzie jest zainstalowane ogrzewanie podłogowe.

UWAGA Nie zaleca się stosowania paneli na podłogach wyposażonych w elektryczne ogrzewanie podłogowe. Temperatura styku z panelem nie powinna przekraczać 27C°.

  • W naszym salonie dostępnych jest około 70 dekorów "od ręki". Pozostałe około 300 dekorów podłóg jest dostępnych na zamówienie w rozsądnym terminie realizacji. Nasi producenci to: QUICK STEP, CLASSEN, EGGER. KRONOPOL, KRONOORGINAL.
  • Oferujemy szeroki wybór drzwi wewnętrznych znanych producentów DRE, POLSKONE, PORTA. Na ekspozycji zobaczycie Państwo dziesiątki dostępnych wzorów drzwi.
  • W naszym asortymencie oferujemy renomowane, profesjonalne drzwi zewnętrzne DELTA. Drzwi zewnętrzne- wejściowe tego producenta charakteryzują się niezwykłym designem oraz doskonałymi parametrami konstrukcyjnymi zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i przenikalności cieplnej.
  • W naszej ofercie znajdziecie Państwo również szeroki wybór listew przypodłogowych zarówno PVC jak i MDF w pełnej gamie kolorystycznej oferowanej przez producentów.
  • Zapraszamy do odwiedzin naszego salonu celu obejrzenia i dopasowania klamek zgodnie z designem drzwi oraz Państwa oczekiwaniami wizualnymi.